2000 yılının hemen başında kurucumuz, Akay ASLAN başta ALMANYA, İTALYA VE AVUSTURYA olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde, performans egzoz ve estetik paslanmaz egzoz uçları üretimi için eğitim ve ARGE çalışmalarına katılmış ve akabinde 2003 senesinde şirketimizi kurarak üretim faaliyetlerine başlamıştır.

 Üretime başladığımız ilk yıldan itibaren, vizyonumuz hep katma değeri yüksek ürünler üretmek olmuştur, nitekim bu gün, paslanmaz egzoz uçları açısından, Avrupa da dahi ürün çeşidimize ulaşabilen ülke sayısı çok azdır. 2008 senesine geldiğimizde, Avrupa’da yalnızca bir ülkenin ürettiği, KUMANDALI EGZOZU biz TÜRKİYEDE bir ilk olarak üretip ürün gamımıza dâhil ederek, yolumuza devam ettik. ( Not: bu gün çevre açısından, herhangi bir standardı olmayan bu kumandalı egzozun üretimini yapmıyoruz.)

2008 yılının ortalarında, katalitik konvektör de dünya devi olan, AMERİKAN CATCO şirketinin, TÜRKİYE distribütörü olan, KALE PORSELEN ile şirketimiz arasında, TÜRKİYE distribütörlüğü anlaşması yapıldı, KALE PORSELEN ile bu partnerliğimiz,2013 yılına kadar sürdü, aynı yıl KALE PORSELEN teknik seramik bölümünden çekilme kararı aldı, akabinde ufak bir moladan sonra, AMERİKAN CATCO nun TÜRKİYE üretici distribütörlüğünü, şirketimiz direkt olarak almıştır. Kale porselen ile partnerliğimiz, döneminde başladığımız, katalitik konvektör üretimi, daha da hızlanarak devam etmiştir. Yıl 2019 u gösterdiğinde, ALMAN bir katalitik konvektör ( katalist) üreticisiyle de TÜRKİYE distribütörlüğü anlaşması yapan şirketimiz, küresel olarak tedarik zincirini sağlama almıştır.

ÜRETİM: Üretim yaptığımız, tüm katalitik konvektörlerin, iç taşlarını, yukarıda zikrettiğimiz AMERİKA VE ALMANYADAN ithal ediyoruz. Kesinlikle ve kesinlikle hiçbir üretimimizde ÇİN malı kullanmıyoruz.. Kullanmadığımızı taahhüt ediyoruz.

KALİTE NORMLARIMIZ:

ALMANYA: EURO NORMLARINA GÖRE ( E1-E9-E24 SERTİFİKASYONU)  

AMERİKA (USA): EPA NORMLARINA ( EPA normları Euro normlarının üstündedir.)

Şirketimiz, TÜRKİYEDE ilkleri yapmaya devam ediyor,2019 Şubat ve 2020 Şubat aylarında, EGZOZ USTALARI VE EGZOZ EMİSYONCULAR DERNEĞİ İle işbirliğiyle, TÜRKİYE genelindeki, hemen hemen her ilden, EGZOZ ustalarını, YALOVA TERMAL OTELDE misafir ederek, EGZOZ EMİSYON KONULU EĞİTİM VE İSTİŞARE TOPLANTILARI yapmıştır. Ülkemizde ilk defa bizim, gerçekleştirdiğimiz, Bu toplantılar ve eğitimler neticesinde, ustalarımız evvela bilgi ve kazanç, kalitelerini yükseltmişlerdir. Ve ayrıca günümüzün en önemli konusu olan iklim değişikliğinde önemli role sahip olan, egzoz emisyon kaynaklı hava kirliliği konusunda, çok daha hassasiyet sahibi olarak çevre temizliğine katkıda bulunmuşlardır.

 Eğitim toplantılarımız bundan sonrada her yıl aralıksız olarak devam edecektir. Amacımız uluslararası arenada ÜLKEMİZİ hak ettiği yerde görmek için, üzerimize düşeni yapmaktır.